Weboldalunk süti (cookie) fájlokat használ. Ezeket a fájlokat az Ön gépén tárolja a rendszer. A cookie-k személyek azonosítására, látogatási szokásaik követésére nem alkalmasak, szolgáltatásaink biztosításához szükségesek. Az oldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k használatába.
Széchenyi 2020
GENERÁCIÓK MŰVELŐDÉSI HÁZAegy Ház Mindenkinek 9021 Győr, Aradi vértanúk útja 23. 06-96/312-120, 06-96/518-032 infogeneraciokhazahu

POROND Összművészeti Fesztivál





Október 13-án és 20-án lezajlott a harmadik Porond Összművészeti Fesztivál a Generációk Háza szervezésében.
Az alábbi felsorolás tartalmazza a különböző kategóriák díjazottjait, különdíjasait:
 

ÉNEK-ZENE KATEGÓRIA/2-3-4. osztályosok

A Fesztivál ének-zene kategóriájában külön szerepeltek az alsó és felső tagozatos versenyzők.
A versenyre énekes, vagy hangszeres előadással lehetett jelentkezni szabadon választott művel, dallal, dalcsokorral. Egyéni vagy duó produkciókkal lehetett nevezni.

Zsűritagként megtisztelt minket a jelenlétével:
Farkas Erzsébet - énekművész,
Némethné Pongrácz Judit - zenekari művész,
dr. Konczosné Szalai Katalin - ének-zene tanár.

Díjazott ének-zene versenyzőink a 2-3-4. osztályos korcsoportban:

1. helyezett: Garrido Szabó Inés Heidi
A Győri Tánc-és Képzőművészeti Általános Iskola 3. osztályos tanulója betyárnótát adott elő.
Felkészítő pedagógusa: Hollósiné Kiss Ildikó.

2. helyezett: Tóth Márton és Vanya-Solymosi Vilmos
A Győri Gárdonyi Géza Általános Iskola 2. osztályos tanulói Gyermekjátékdalokat adtak elő duóban.
Felkészítő pedagógusuk: Némethné Mátyás Erzsébet.

3. helyezett: Stark-Péterfi Blanka és Juranovitz Kata
A Győri Móricz Zsigmond Általános Iskola 2. és 3. osztályos tanulói Szatmári gyermekvilág dalait adták elő duóban.
Felkészítő pedagógusuk és citerán kísérte őket: Szentgyörgyi Zoltánné.

Különdíjas: Károlyi Noel Máté és Kőfalvi Zsaklin
A Győri Kossuth Lajos Általános Iskola 2.a osztályos tanulói a Padlás musical Szilvásgombóc című dalát adták elő duóban.
Felkészítő pedagógusuk: Németh Sándor.

Különdíjas: Wolstrommer Abigél
A Győri Nádorvárosi Ének-zenei Általános iskola 3.c osztályos tanulója Szatmári népdalcsokrot adott elő.
Felkészítő pedagógusa: Czidor Melinda.

Különdíjas: Budai Ábrahám
A Győri Nádorvárosi Ének-zenei Általános iskola 4.c osztályos tanulója Bukovinai népdalcsokrot adott elő.
Felkészítő pedagógusa: László Balázs Endre.

Köszönjük az iskoláknak a jelentkezést, a pedagógusoknak a felkészítő munkát, és a gyerekeknek a sok készülést, a szép énekes-zenés előadásokat!
Szívből gratulálunk minden résztvevőnek és díjazottnak!

Köszönjük meghívott zsűritagjainknak, Farkas Erzsébetnek, Némethné Pongrácz Juditnak és dr. Konczosné Szalai Katalinnak a szakmai véleményeket és értékelést, a kedves hozzáállást!

 

ÉNEK-ZENE kategória/5-6-7-8. osztály

A Fesztivál ének-zene kategóriájában külön szerepeltek az alsó és felső tagozatos versenyzők.

A versenyre énekes, vagy hangszeres előadással lehetett jelentkezni szabadon választott művel, dallal, dalcsokorral. Egyéni vagy duó produkciókkal lehetett nevezni.

Zsűritagként megtisztelt minket a jelenlétével:
Farkas Erzsébet - énekművész,
Némethné Pongrácz Judit - zenekari művész,
dr. Konczosné Szalai Katalin - ének-zene tanár.

Díjazott ének-zene versenyzőink az 5-6-7-8. osztályos korcsoportban:
1. helyezett: Sikos Boróka
A Gyárvárosi Általános Iskola 8.b osztályos tanulója Jean Baptiste Loeillet: e-moll adagio művét adta elő fuvolán.
Felkészítő pedagógusa: Baksáné Paksi Gabriella.

1. helyezett: Bogdán Balázs
A Gyárvárosi Általános Iskola 8.a osztályos tanulója Kodály: Hommage variációk művét adta elő klarinéton.
Felkészítő pedagógusa: Baksáné Paksi Gabriella.
2. helyezett: Most Krisztina Csillag
A Győri Tánc és Képzőművészeti Iskola 8. osztályos tanulója Disney-Pocahontas: Ezer színnel száll a szél című dalát adta elő.
Felkészítő pedagógusa: Hollósiné Kiss Ildikó.

3. helyezett: Hergenrőder Jázmin
A Győri Tánc és Képzőművészeti Iskola 5. osztályos tanulója a Valahol Európában musical Mi leszek, ha nagy leszek? című dalát adta elő.
Felkészítő pedagógusa: Hollósiné Kiss Ildikó.

3. helyezett: Balogh Emma és Sárközi Rebeka Nelli
A Győri Kossuth Lajos Általános Iskola 7.a és 8.a osztályos tanulói Balázs Fecó: Ez a csönd éve volt és Mohamed Fatima: Ragyog a szívem című dalokat adták elő duóban.
Felkészítő pedagógusuk: Juhászné Bedő Henrietta.

Különdíjas: Fűzy Léda
A Győri Tulipános Általános Iskola 6.b osztályos tanulója a Honeybeast: A legnagyobb hős című dalát adta elő.
Felkészítő pedagógusa: Molnár Nikolett.

Különdíjas: Pécsi Lora
A Győri Nádorvárosi Ének-zenei Általános Iskola 7.b osztályos tanulója A csitári hegyek alatt című népdalt adta elő.
Felkészítő pedagógusa: Tóth Kinga.

Köszönjük az iskoláknak a jelentkezést, a pedagógusoknak a felkészítő munkát, és a fiataloknak a sok készülést, a szép énekes-zenés előadásokat!
Szívből gratulálunk minden résztvevőnek és díjazottnak!

Köszönjük meghívott zsűritagjainknak, Farkas Erzsébetnek, Némethné Pongrácz Juditnak és dr. Konczosné Szalai Katalinnak a szakmai véleményeket és értékelést, a kedves hozzáállást!

 

VERS- ÉS PRÓZAMONDÁS KATEGÓRIA/2-3-4. osztályosok

A Fesztivál vers- és prózamondás kategóriájában külön szerepeltek az alsó és felső tagozatos versenyzők.
A versenyre szabadon választott verssel vagy prózával lehetett jelentkezni. A Petőfi 200 emlékévre tekintettel a jelentkezők számára Petőfi vers választását is ajánlottunk - mely lehetőséggel többen is éltek.

Az alsó tagozatban zsűritagként megtisztelt minket a jelenlétével:
Dudás Dorottya - Radnóti- és Latinovits-díjas előadóművész,
Venczel-Kovács Zoltán - színész,
Fazekas Antónia - a Generációk Háza igazgatóhelyettese, vizuálpedagógus.

Díjazott vers- és prózamondóink a 2-3-4. osztályos korcsoportban:
1. helyezett: Garrido Szabó Inés Heidi
A Győri Tánc-és Képzőművészeti Általános Iskola 3. osztályos tanulója Nemes Nagy Ágnes: Ki ette meg a málnát? című versét adta elő.
Felkészítő pedagógusa: Kausits Veronika.

2. helyezett: Pozsgai Rebeka
A Győrújbaráti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola 3.c osztályos tanulója Kányádi Sándor: Az okos kos című művét adta elő.
Felkészítő pedagógusa: Őszéné Ress Anita.

3. helyezett: Fehér Jázmin
A Győri Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola 3.c osztályos tanulója Petőfi Sándor: Füstbement terv című versét adta elő.
Felkészítő pedagógusa: Lascsik-Pete Henrietta.

Különdíjas: Kovács Csenge
A Radó Tibor Általános Iskola és EGYMI 3.a osztályos tanulója Pósa Lajos: Szeresd a gyermeket című versét adta elő.
Felkészítő pedagógusa: Makkosné Nagy Kinga.

Különdíjas: Németh Soma
A Győri Nádorvárosi Ének-zenei Általános iskola 3.b osztályos tanulója Papp Róbert: A legkedvesebb ötösöm című versét adta elő.
Felkészítő pedagógusa: Nagy Ibolya.

A Zsűri személyes különdíjasa: Balogh Armando
A Radó Tibor Általános Iskola és EGYMI 2.a osztályos tanulója Bártfai Judit: Mire jó az iskola című versét adta elő.
Felkészítő pedagógusa: Makkosné Nagy Kinga.

Köszönjük az iskoláknak a jelentkezést, a pedagógusoknak a felkészítő munkát, és a gyerekeknek a sok készülést, szép szavalatokat!

Szívből gratulálunk minden résztvevőnek és díjazottnak!

Köszönjük meghívott zsűritagjainknak, Dudás Dorottyának és Venczel-Kovács Zoltánnak a szakmai véleményeket és értékelést, a kedves hozzáállást!

 

VERS- ÉS PRÓZAMONDÁS KATEGÓRIA/5-6-7.8. osztály

A Fesztivál vers- és prózamondás kategóriájában külön szerepeltek az alsó és felső tagozatos versenyzők.
A versenyre szabadon választott verssel vagy prózával lehetett jelentkezni. A Petőfi 200 emlékévre tekintettel a jelentkezők számára Petőfi vers választását is ajánlottuk - mely lehetőséggel többen is éltek.

A felső tagozatban zsűritagként megtisztelt minket a jelenlétével:
Dudás Dorottya - Radnóti- és Latinovits-díjas előadóművész,
Venczel-Kovács Zoltán - színész,
Koczor Ágnes - a Generációk Háza munkatársa, művelődésszervező.

Díjazott vers- és prózamondóink az 5-6-7-8. osztályos korcsoportban:
1. helyezett: Gál Dániel
A Kazinczy Ferenc Gimnázium és kollégium 8. osztályos tanulója Petőfi Sándor: Egy estém otthon című versét adta elő.
Felkészítő pedagógusa: Kiss-Valickó Eszter.

2. helyezett: Limpár Kristóf
A Győri Kölcsey Ferenc Általános Iskola 7.b osztályos tanulója Arany János: A walesi bárdok című művét adta elő.
Felkészítő pedagógusa: Szabaczky Edit Andrea.

3. helyezett: Szabó Luca
Az Apor Vilmos Iskolaközpont 7. osztályos tanulója Ingrid Sjöstrandtól Svéd gyermekversek válogatást adott elő.
Felkészítő pedagógusa: Schindlerné Nagy Kinga.

Különdíjas: Nagy Noel
A Kazinczy Ferenc Gimnázium és kollégium 7. osztályos tanulója Mécs László: A királyfi három bánata című versét adta elő.
Felkészítő pedagógusa: Kiss-Valickó Eszter.

Különdíjas: Tóth Kata
A Prohászka Ottokár Orsolyita Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda 8.h osztályos tanulója Arany Tóth Katalin: Köszönlek, anyám című versét adta elő.
Felkészítő pedagógusa: Nagy Mónika Rita.

Különdíjas: Zatykó Bernadett
A Radó Tibor Általános Iskola és EGYMI 8.a osztályos tanulója Paulo Coelho: A ceruza meséje című művét adta elő.
Felkészítő pedagógusa: Sass Anita.

Köszönjük az iskoláknak a jelentkezést, a pedagógusoknak a felkészítő munkát, és a fiataloknak a sok készülést, szép szavalatokat!

Szívből gratulálunk minden résztvevőnek és díjazottnak!

Köszönjük meghívott zsűritagjainknak, Dudás Dorottyának és Venczel-Kovács Zoltánnak a szakmai véleményeket és értékelést, a kedves hozzáállást!

 

KÉPZŐMŰVÉSZET KATEGÓRIA/2-3.4. osztály

A Fesztivál képzőművészeti kategóriájában 3 korcsoportban alkottak a második fordulóba bejutott versenyzők.
A workshop témája idén mindhárom csoportban a kép-vers fogalmának kibontása volt, egy, a foglalkozásvezető által kiválasztott Petőfi vers, vagy versszak feldolgozásán keresztül – megfűszerezve a kollázs- és montázstechnika alkalmazásával.

A 2-3-4. osztályos gyerekek Fazekas Antónia vizuálpedagógus; a Generációk Háza igazgatóhelyettese vezetésével dolgoztak a megadott 2,5 óra időtartamban.

Fazekas Antónia az Ereszkedik le a felhő című verset választotta, ennek üzenetét fejtegette a gyerekekkel, vetítéssel, rengeteg képi anyaggal megtámogatva.

A sok-sok átadott inspiráció nyomán álmodták meg a kis alkotók műveiket akvarell festés és montázstechnika segítségével.

Díjazott alkotók a 2-3-4. osztályos korcsoportban:
1. helyezett: Szeglet Donát,
a Győrújbaráti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola 4.a osztályos tanulója.
Felkészítő pedagógusa: Sturm Anett.

2. helyezett: Farkas Lolita,
a Győrújbaráti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola 4.a osztályos tanulója.
Felkészítő pedagógusa: Sturm Anett.

3. helyezett: Szécsi Krisztina,
a Győri Kölcsey Ferenc Általános Iskola 4.c osztályos tanulója.
Felkészítő pedagógusa: Hajczinger-Csapó Szilvia.

Különdíjas: Baranyai Alexandra,
a Győri SZC Móra Ferenc Általános Iskola 4.b osztályos tanulója.
Felkészítő pedagógusa: Lics Zsófia.

Különdíjas: Berger Borisz,
a Győri Kölcsey Ferenc Általános Iskola 4.b osztályos tanulója.
Felkészítő pedagógusa: Kozma Petra.

Különdíjas: Nagy Ágnes,
a SZE Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola 3.b osztályos tanulója.
Felkészítő pedagógusa: Sikos-Szabó Gyöngyi.

Köszönjük az iskoláknak a jelentkezést, a pedagógusoknak a felkészítő munkát, és a gyerekeknek az alkotó kreativitást!

Szívből gratulálunk minden résztvevőnek és díjazottnak!

Köszönjük Fazekas Antónia vizuálpedagógusnak a csodálatos foglalkozást és a zsűrizést!
A képzőművészeti kategóriába beküldött valamennyi alkotásból rendezett gyönyörű kiállítás november 8-ig tekinthető meg a Generációk Háza művésztermében. Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!

 

KÉPZŐMŰVÉSZET KATEGÓRIA/5-6. osztály

A Fesztivál képzőművészeti kategóriájában 3 korcsoportban alkottak a második fordulóba bejutott versenyzők.
A workshop témája idén mindhárom csoportban a kép-vers fogalmának kibontása volt, egy, a foglalkozásvezető által kiválasztott Petőfi vers, vagy versszak feldolgozásán keresztül – megfűszerezve a kollázs- és montázstechnika alkalmazásával.

Az 5-6. osztályos gyerekek Dubi Árpád grafikus, művésztanár; a Révai Miklós Gimnázium rajztanára vezetésével dolgoztak a megadott 3 óra időtartamban.

Dubi Árpád a Reszket a bokor mert … című verset választotta, ennek üzenetét fejtegette a gyerekekkel, vetítéssel, képi anyaggal megtámogatva.

A sok-sok átadott inspiráció nyomán álmodták meg az alkotók műveiket növények préselésével és linófesték alkalmazásával; grafikával és montázstechnikával kiegészítve.

Díjazott alkotók az 5-6. osztályos korcsoportban:
1. helyezett: Kováts Bíborka,
a Prohászka Ottokár Orsolyita Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda 6. osztályos tanulója.
Felkészítő pedagógusa: Pintérné Gergics Ágnes.

2. helyezett: Ádám Aliz Adél,
a Győri Móricz Zsigmond Általános Iskola 6.a osztályos tanulója.
Felkészítő pedagógusa: Szentgyörgyi Zoltánné.

3. helyezett: Büki Lili,
a Prohászka Ottokár Orsolyita Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda 6. osztályos tanulója.
Felkészítő pedagógusa: Pintérné Gergics Ágnes.

Különdíjas: Kránitz-Sári Zsombor,
a Szabadhegyi Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola 5.a osztályos tanulója.
Felkészítő pedagógusa: Peresztegi Erika.

Különdíjas: Keresztély Balázs,
a Győri Kossuth Lajos Általános Iskola 6. osztályos tanulója.
Felkészítő pedagógusa: Nagyné Baranyai Gabriella.

Köszönjük az iskoláknak a jelentkezést, a pedagógusoknak a felkészítő munkát, és a gyerekeknek az alkotó kreativitást!

Szívből gratulálunk minden résztvevőnek és díjazottnak!

Köszönjük Dubi Árpád művésztanárnak a csodálatos foglalkozást és a zsűrizést!
A képzőművészeti kategóriába beküldött valamennyi alkotásból rendezett gyönyörű kiállítás november 8-ig tekinthető meg a Generációk Háza művésztermében. Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!

 

KÉPZŐMŰVÉSZET KATEGÓRIA/7.8. osztály

A Fesztivál képzőművészeti kategóriájában 3 korcsoportban alkottak a második fordulóba bejutott versenyzők.
A workshop témája idén mindhárom csoportban a kép-vers fogalmának kibontása volt, egy, a foglalkozásvezető által kiválasztott Petőfi vers, vagy versszak feldolgozásán keresztül – megfűszerezve a kollázs- és montázstechnika alkalmazásával.

A 7-8. osztályos diákok Szarka Fedor Guido grafikus, képzőművész; a Miabaro Művészeti Bázis alapítója és művésztanára vezetésével dolgoztak a megadott 3 óra időtartamban.

Szarka Fedor Guido a „Szabadság, szerelem! E kettő kell nekem.” mottót választotta, ennek üzenetét fejtegette a fiatalokkal; vetítéssel, képi anyaggal megtámogatva vezette be a résztvevőket a street art világába.
A sok-sok inspiráció nyomán álmodták meg az alkotók műveiket hatalmas hullámkartonokra temperával és akrillal festve, montázstechnikát alkalmazva.

Díjazott alkotók a 7-8. osztályos korcsoportban:
1. helyezett: Sásdi Lisa,
a Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium 8.a osztályos tanulója.
Felkészítő pedagógusa: Varga Judit.

2. helyezett: Vadász Lara Kíra,
a Győri SZC Móra Ferenc Általános Iskola 8.a osztályos tanulója.
Felkészítő pedagógusa: Molnár Krisztina.

3. helyezett: Géczy Dalma,
a Győri Gárdonyi Géza Általános Iskola 8.c osztályos tanulója.
Felkészítő pedagógusa: Turnerné Koch Mónika.

Különdíjas: Horváth Laura,
a Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium 7.a osztályos tanulója.
Felkészítő pedagógusa: Varga Judit.

Különdíjas: Megyeri Lujza,
a Győri Gárdonyi Géza Általános Iskola 8.c osztályos tanulója.
Felkészítő pedagógusa: Turnerné Koch Mónika.

Köszönjük az iskoláknak a jelentkezést, a pedagógusoknak a felkészítő munkát, és a fiataloknak az alkotó kreativitást!
Szívből gratulálunk minden résztvevőnek és díjazottnak!

Köszönjük Szarka Fedor Guido művésztanárnak a csodálatos foglalkozást és a zsűrizést!
A képzőművészeti kategóriába beküldött valamennyi alkotásból rendezett gyönyörű kiállítás november 8-ig tekinthető meg a Generációk Háza művésztermében. Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!

 

Eseménynaptár

Ke Sze Csü Szo Va
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Hírlevél

Facebook

 
    













A Generációk Művelődési Háza (9021 Győr, Aradi vértanúk ú. 23.) 16718366-322-08 KSH számú felnőttképzést folytató intézmény, nyilvántartási száma 01052-2008
 
"Egy Ház gyerekeknek, fiataloknak, családoknak" - 720 nap közösség, élmény, tanulás (TÁMOP 3.2.3.) A projekt az Európai Únió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.