Weboldalunk süti (cookie) fájlokat használ. Ezeket a fájlokat az Ön gépén tárolja a rendszer. A cookie-k személyek azonosítására, látogatási szokásaik követésére nem alkalmasak, szolgáltatásaink biztosításához szükségesek. Az oldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k használatába.
GENERÁCIÓK MŰVELŐDÉSI HÁZAegy Ház Mindenkinek 9021 Győr, Aradi vértanúk útja 23. 06-96/312-120, 06-96/518-032 infogeneraciokhazahu

POROND Összművészeti Fesztivál


A Generációk Háza 2019. november 22-én és 29-én második alkalommal szervezte meg a Porond Összművészeti Fesztivált.

A Porond Fesztivál az EFOP 3.3.2-2016-00092. Élménymozaik elnevezésű nyertes pályázatunk egyik elemeként került megvalósításra.
A fesztivállal célunk, hogy a tanórán kívüli, szabadidős tevékenységek skáláját színesítsük, a tanulók képességfejlesztését és a tehetséggondozást szolgáljuk.

A Porond Összművészeti Fesztivált a pályázatunkban együttműködési szerződéssel rendelkező iskolák részvételén túl megnyitottuk Győr város valamennyi iskolája felé, pályázatunk azon további céljával, hogy a különböző iskolákból érkező tanulók találkozásának, együtt versenyzésének biztosításával hozzájáruljunk a szociokulturális hátrányok csökkentéséhez is.

A Művészeti Vetélkedőre általános iskolás korosztályból vártunk résztvevőket, 2. osztálytól 8. osztályig.

A versenyt három kategóriában szerveztük meg:
- Képzőművészet
- Vers- és prózamondás
- Ének-zene

A fesztiválon mindhárom művészeti kategóriában elismert művészek, képzőművészek alkotta zsűri bírálta el a meghallgatott versenyszámokat és a képzőművészeti versenydarabokat.

Képzőművészet kategória zsűri:
Csermák Zsuzska, Dubi Árpád, Szarka Fedor Guido, Fazekas Antónia

Vers- és prózamondás kategória zsűri:
Kurányi Ildikó, Venczel-Kovács Zoltán, Pálfiné Füsi Renáta

Ének-zene kategória zsűri:
Némethné Pongrácz Judit, Németh Gusztáv, Dr. Konczosné Szalai Katalin

A fesztiválon valamennyi versenyzőt emléklapban és kisebb ajándékban, a zsűri által díjazásra kiemelt szereplőket könyvutalványban és oklevélben részesítettük.

Díjazottak:

Képzőművészeti kategória/alsó tagozat 2., 3. osztály
1. helyezett: Szabó Lea - Győri Kölcsey Ferenc Általános Iskola
2. helyezett: Szvoboda Boglárka - Győri Gárdonyi Géza Általános Iskola
3. helyezett: Józsa Péter - Radó Tibor Általános Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény

Képzőművészeti kategória/alsó tagozat 4. osztály
1. helyezett: Márhoffer Júlia - Győri Kölcsey Ferenc Általános Iskola
2. helyezett: Vass Gergő - Radó Tibor Általános Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény
3. helyezett: Szeglet Bíborka - Győrújbaráti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

Képzőművészeti kategória/felső tagozat 5., 6. osztály
1. helyezett: Piroscsák Boglárka - Győri Kossuth Lajos Általános Iskola
2. helyezett: Venesz Hanna Zsófia - Győri Nádorvárosi Ének-zenei Általános Iskola
3. helyezett: Éberhardt Anna - Győri Nádorvárosi Ének-zenei Általános Iskola

Képzőművészeti kategória/felső tagozat 7., 8. osztály
1. helyezett: Deák Dóra - Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium
2. helyezett: Endrődi Rozina - Győri Nádorvárosi Ének-zenei Általános Iskola
3. helyezett: Borbély Virág Fruzsina- Forrás Waldorf Általános Iskola és Gimnázium

Vers- és prózamondás kategória/alsó tagozat:
1. helyezett: Gál Dániel - Győrújbaráti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola
2. helyezett: Garrido Szabó Rodrigo Andrés - Győri Gárdonyi Géza Általános Iskola
3. helyezett: Hegyi Barnabás - Radó Tibor Általános Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény
3. helyezett: Venesz Léna - Győri Kölcsey Ferenc Általános Iskola

Vers- és prózamondás kategória/felső tagozat:
1. helyezett: Szlobodnik-Rampasek Enikő - Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium
2. helyezett: Boross Kristóf - Győrújbaráti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola
2. helyezett: Tőke Domonkos - Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium
3. helyezett: Molnár Dávid - Radó Tibor Általános Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény
Különdíj: Ladocsi Bende - Győri Kölcsey Ferenc Általános Iskola

Ének-zene kategória/alsó tagozat:
1. helyezett: Balogh Emma, Sárközi Rebeka Nelli - duó - Győri Kossuth Lajos Általános Iskola
2. helyezett: Fogarasi Léna - Győri Radnóti Miklós Általános Iskola
3. helyezett: Kassai Viola - Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont
3. helyezett: Nics Liliána - Győri Kölcsey Ferenc Általános Iskola
3. helyezett: Steszli Márton - Győrújbaráti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

Ének-zene kategória/felső tagozat:
1. helyezett: Ábel Kata, Kurucz Bence - duó - Győri Gárdonyi Géza Általános Iskola
2. helyezett: Horváth Raul - Győri Tulipános Általános Iskola
3. helyezett: Hánn Martin - Radó Tibor Általános Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény
3. helyezett: Krizsák Edina - Győri Nádorvárosi Ének-zenei Általános Iskola
3. helyezett: Kun Sára - Győri Gárdonyi Géza Általános Iskola

Köszönjük a diákok részvételét és a felkészítő tanárok munkáját!
Szeretettel gratulálunk minden versenyzőnek!

Találkozzunk jövőre is!

Fotók (Pillák István, Kulcsár Melinda)

   

Eseménynaptár

Ke Sze Csü Szo Va
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Táboraink

Jelenleg nincsenek táboraink

Hírlevél

Győr  Csaladinet.hu  Városi Művészeti Múzeum Győr
A Generációk Művelődési Háza (9021 Győr, Aradi vértanúk ú. 23.) 16718366-322-08 KSH számú felnőttképzést folytató intézmény, nyilvántartási száma 01052-2008
"Egy Ház gyerekeknek, fiataloknak, családoknak" - 720 nap közösség, élmény, tanulás (TÁMOP 3.2.3.) A projekt az Európai Únió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.